DUYURULAR

GÖNÜL ELÇİLERİ

İletişim

  • 0 266 312 10 40

Kaymakamımız Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

 

PROJELERİNİ ANLATTI

Gazetecilerle yaptığı özel sohbette Ayvalık’ta geçirdiği 6 ayı değerlendiren İlçemiz Kaymakamı Sayın Nihat Nalbant, yapılan çalışmaları ve projeleri konusunda bilgi verdi. Seçimlerden Altınova olaylarına kadar farklı konulara değinen İlçe Kaymakamımız, “Ayvalık’ı her alanda geliştirmek için amele çavuşu gibi çalışacağız” dedi.

 

Kaymakamlık Toplantı Salonunda gazetecilerle bir araya gelen Kaymakamımız, göreve başladığı tarih olan 17 Eylül 2008’den bu yana ilçede yaşanılanları, gözlemlerini ve projelerini aktardı.

 “GÖREVE GELDİK, ALTINOVA HOŞ GELDİN DEDİ”

“17 Eylül’de geldik. 30 Eylül’de Altınova bize hoş geldin dedi” diyerek konuşmasına başlayan İlçemiz Kaymakamı Sayın Nihat Nalbant, “Hiç arzu etmediğimiz bir olaydı. Topluma Allah böyle bir gün yaşatmasın. Toplum şuurunu kaybediyor. Çok kötü şeyler olabilirdi” dedi. Seçimlerin Ayvalık’ta huzurlu bir ortamda geçtiğini belirten Kaymakmımız, “Şu parti bu parti kazanmış olarak değil. Bu konu beni bugüne kadar ilgilendirmedi. Huzur içinde bir seçim yaşandığını düşünüyorum ben. Beni ilgilendiren bu. Medeni bir yarış oldu. Adaylar birbirlerini ziyaret etti. Eleştirmeye kalkarsak eleştirilecek bazı konular var ama huzurlu bir ortamda sonuçlanması önemli” dedi.

OKUL İNŞAATINDAN KAYMAKAMLIK LOJMANI RESTORASYONUNA PROJELER

Ayvalık Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi ve Uygulama Oteli inşaatına uzun bir aradan sonra yeniden başlanmasının sevindirici olduğunu belirten Kaymakamımız, “Bu çocuklar işin mutfağında eğitim görecek. Öğrenci sayısı artacak. Yabancı bir misafir ilçemize geldiğinde onlarla daha iyi iletişim kuracak gençlerimiz olacak. Sektör kaliteli eleman kazanacak. Okul inşaatı 3 yıl sürecek ama bundan sonra amacım bu süreyi kısaltmak. 3 yılda değil de neden 1.5, 2 yılda bitmesin? Bir miktar daha ödenek sağlarsak, ödeneğin kesilmesini önlersek, inşaat firması hızlı çalışırsa bu üç yıllık süre öne alınır diye düşünüyorum” dedi. Eski Kaymakamlık Lojmanını restore ettirip makamı taşımayı planladığını anlatan Kaymakamımız, “ Proje bitti. 10 Nisan tarihinde Bursa Anıtlar Kuruluna gönderdik. Yapım işi fazla sürmeyecek. Paramız hazır. Kaymakamlık lojmanının onarılıp kaymakamlık makamını oraya taşımaktaki en büyük maksadım örnek olması. Hem bir tescilli eserimizi geri kazanırız hem de özel idarede Ayvalık tarafından kullanılmayan fonun nasıl kullanılacağını gösteririz” dedi.  Vatandaşlara yapılan ayni ve nakdi yardımların memurlar vasıtasıyla evlere kadar ulaştırıldığını ve yerinde tespitlerin yapıldığını kaydeden Kaymakamımız Sayın Nihat Nalbant, Ayvalık’ın turizmden elde ettiği gelirin de arttırılması gerektiğine ve bunun için yeni çalışmalara ihtiyaç olduğunu kaydetti.

MURAT REİS YENİDEN TURİZME KAZANDIRILMALI

Ayvalık’ın turizminde önemli bir yere sahip olan Murat Reis Otelinin yeniden turizme kazandırılması için girişimlerde bulunduğunu ve konuyu takip ettiğini belirterek, “24 adamız ve müthiş koylarımız  var. Bu otel turizme yeninde kazandırılırsa bu güzelliklerimizi satabiliriz” dedi.

 

 

 

 


10/02/2016 Gün Ortalama:657  Bugün 167 Ziyaret var  Sitede 15 kişi var  IP:54.146.221.231